22.11.2024
З 18 по 22 листопада 2024 року, у ВП «Костопільський фаховий медичний коледж» проходив тиждень циклової комісії природничо-наукових дисциплін. Проведені заходи були цікавими та змістовними.
У понеділок, 18 листопада у кабінеті іноземних мов та латинської мови відбулася конференція у групі 1-А під керівництвом Талащук В.М. на тему «Латинська мова і сучасність» у рамках якої обговорювали, що латинська мова в медицині використовується як міжнародна термінологія анатомії, фармакології, а також при складанні рецептів. Немає, мабуть, іншої такої професії, в якій світовий багатовіковий досвід відбився настільки точно, як на змісті професійної мови лікаря. Лікарю доводиться зустрічатися з латинською мовою і у повсякденній роботі – при читанні назв хвороб, анатомічних термінів, назв лікарської сировини, назв хімічних сполук і особливо в рецептурі. Сучасний лікар у своїй професійній мові вживає 60% слів латинського та грецького походження. Давня традиція використання латинської мови в медицині є об`єднуючим фактором для медиків всього світу і для уніфікації медичної освіти.
В рамках тижня ЦК у вівторок, 18 листопада, разом зі студентами груп 21-С та 22-С було проведено турнір юних біологів у кабінеті анатомії та фізіології. Турнір юних біологів – це командне змагання. Студенти вчаться співпрацювати, взаємодіяти з іншими людьми, рахуватися з їхньою думкою, вести полеміку, що, безперечно, підготує їх до життя у суспільстві.
Робота з пошуку й написання відповідей на поставлені запитання вдосконалює логічне мислення, навчає відшукувати головне у великому обсязі інформації, знаходити нестандартні рішення, проявляти фантазію.
Ігрова форма турніру вчить умінню передбачати свої дії, прослідковувати причинно-наслідкові зв’язки, швидко орієнтуватися у змінених, нестандартних умовах.
Активізується інтерес до вивчення біологічних наук, здійснюється профорієнтаційна робота.
20 листопада відбулася дискусія на тему «Ми - українці». Разом із викладачем, Рижою М.Й., студенти подискутували про те, що на цій землі наші предки жили дуже давно, багато тисячоліть, ми древній народ. А через те що наша земля знаходиться в центрі Європи, навколо нас жили інші народи, створювали свої держави, розмовляли своєю мовою, мали свою культуру й віру. Наші предки були прив’язані до своєї землі, тому що вона їх годувала. Родючі грунти давали багаті врожаї хліба, овочів та фруктів. Хоч і доводилось тяжко працювати, але було всього вдосталь. Тому люди тут завжди жили мирно, любили природу-годувальницю й бачили в ній красу, чарівність, дивувалися звукам і кольорам. Та й самі навчилися створювати красу: малювали, винайшли свою писемність, будували, співали, вишивали, ткали, виготовляли різноманітний посуд і прикраси, навчилися виготовляти музичні інструменти й грати на них. Ось у таких умовах закладався й людський характер. Українці добрий, мирний, щедрий і щирий, дуже працьовитий, пісенний і ліричний народ. А ми всі, діти, нащадки свого народу, пагінці величезного дерева роду українців, беремо все від своїх предків, тобто нам передається ментальний код поколінь.
Від тата й мами вам передається генетичний код, тобто фізичні властивості будови тіла, група крові, колір волосся й очей, розумові здібності, фізичні задатки. А от від народу нам передається ментальний код – це вікові вподобання, мова, культура, обряди, звичаї, духовність, віра. Це дух нації. Отже ми з вами – представники свого народу і його менталітету. Хоч ми всі люди на Землі, але кожна нація відрізняється від іншої, має свої характерні ознаки.
У четвер 21 листопада викладачем Лукащуком Ю.М. у групі 31-С та 32-С було проведено конференцію на тему «Використання антибіотиків в медицині» під час якої студенти з’ясували, що антибіотики - хіміотерапевтичні речовини, що продукуються мікроорганізмами, тваринними клітинами, рослинами, а також їх похідні і синтетичні продукти, які володіють виборчою здатністю затримувати ріст мікроорганізмів, а також пригнічувати розвиток злоякісних новоутворень.
Описано більше п'яти тисяч антибіотиків. По хімічній природі антибіотики належать до різних груп з'єднань. Антибіотики - речовини, які можуть бути отримані з мікроорганізмів, рослин, тваринних тканин або синтетичним шляхом, що мають виражену біологічну активність відносно мікроорганізмів Більшість відомих в теперішній час антибіотиків утворюються саме клітинами мікроорганізмів.
Не менш цікавим та захопливим виявився науково-практичний тренінг «Увімкни-вимкни: як мозку впоратися з невизначеністю», у якому взяли участь студенти 11-С та 12-С груп під керівництвом Бородавко Т.І. під час проведення якого студенти дізналися, що у другій половині XX століття відкрили нейрогенез — здатність мозку створювати нові нейронні мережі, а також властивість клітин нервової системи функціонально й анатомічно змінюватися під впливом різних факторів.
Завдяки цьому ми знаємо, що адаптовуватись, змінюватись, активно розвиватись і навчатись нового можуть не тільки діти, а й дорослі. І це дуже хороша новина. Завдяки цьому ми зберігаємо молодість мозку, відновлюємо втрачені функції, створюємо нові сценарії нашого життя.
Метою проведення тижня циклової комісії було формування у студентів предметних та ключових компетентностей, а також показати роль природничо-наукових дисциплін у становленні молодого спеціаліста.