ІІ етап (обласний) VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації

22.02.2018

Міжнародний день  рідної мови за рішенням ЮНЕСКО відзначають 21 лютого всі народи Землі. Рідне, материнське слово для кожного є оберегом.                                                                                         

Мова - найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови - це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою - сильною і високорозвиненою стає нація і держава. Мова — це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який потрібно шанувати, берегти і розумно збагачувати.

У рамках цього свята 22 лютого на базі  Костопільської  філії Рівненського державного  базового медичного коледжу проходив ІІ етап (обласний) VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Наш навчальний заклад гостинно зустрічав усіх шанувальників української мови та тих,  кого об'єднала любов до рідного слова, а це учасників олімпіади та викладачів із 13 навчальних закладів.

Відкриття  розпочалось із ліричного вітання «Мова – серце нації». Урочисто і радісно студенти, вбрані у барвисті вишиванки, піснями і віршами  несли звістку про Всесвітній день рідної мови , нагадуючи, що українська мова – одна з  наймелодійніших і наймилозвучніших , найбагатших і найпоширеніших мов у світі.

Ілюстративно-інформаційним доповненням святкового заходу була виставка різноманітних словників, сучасних підручників та методичних доробок викладачів коледжу.

Гостей приємно вразив  міні-літопис нашого навчального закладу – газета креативної студентської молоді «МедOk».

Зі словами подяки студентам і колективу за творчий підхід і щирий вияв любові до рідної мови  звернувся методист Ради директорів ВНЗ I-II р.а. Рівненської області Процюк Віталій Кононович. А Олена Максимівна Зелінська, голова обласного методичного об'єднання викладачів української мови та літератури, запросила учасників олімпіади  до наступного етапу – виконання студентами конкурсних завдань. Вона побажала всім успіху у творчому застосуванні знань з рідної мови.  

Прозорим, демократичним підходом були вибрані завдання та визначені переможці.  Хвилюючим моментом для учасників олімпіади стало оголошення результатів.

Переможцем II етапу VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації стала  студентка  Костопільської філії РДБМК групи 22-С відділення «Сестринська справа» Грищук Марта (92 бали), яка  буде захищати честь Рівненської області на ІІІ етапі VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови у м. Кривий Ріг. До участі в олімпіаді студентку підготувала викладач української мови Глущенко Мирослава Ярославівна.

Друге місце посів студент Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП Дашкель Дмитро Сергійович (88 балів). Конкурсанта-призера підготувала викладач Лисицина Богдана Юріївна .

Третє місце виборола студентка Технічного коледжу Національного  університету водного  господарства та природокористування Боярчук Христина Петрівна (83 бали). Висококваліфікований наставник  - Хронюк Світлана Миколаївна.

Завершальне слово привітання прозвучало від заступника завідувача Костопільської філії  Рівненського державного базового медколеджу Жук Ольги Петрівни. Вона урочисто вручила студентам сертифікати учасника         II етапу VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови, а переможниця та призери були нагороджені грамотами та цінними призами. Грамоти за якісну та результативну підготовку студентів отримали викладачі – мовні наставники переможців олімпіади.

У черговий раз високий рівень знань рідної мови продемонстрували всі учасники олімпіади.  З впевненістю можна стверджувати: формується  майбутня національна еліта, яка берегтиме і збагачуватиме найдорожчий скарб – нашу рідну мову! .

Посилання на фото

Повернутись