Пам’ятаємо трагедію Чорнобиля

26.04.2021

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час проведення запланованого експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи із подальшим вивільненням у навколишнє середовище радіоактивних речовин, що забруднили його та зробили небезпечним і непридатним для життя на довгі роки. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу, що із повітряними потоками перемістилися на північний захід, небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у ґрунт та воду. Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.

Сьогодні виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня, такої аварії ще не знав світ. З нагоди 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи, в усіх державних, громадських, навчальних, освітніх закладах проведені заходи, українці повинні завжди пам’ятати про жертви, які довелося понести внаслідок аварії на Чорнобильській атомній станції. І зробити все можливе, щоб історія ніколи не повторилася знову.

Чорнобильська аварія – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків - пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили свою країну та усе людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації. У цей день вшануймо ліквідаторів за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу!

Студенти нашого коледжу долучилися до вшанування пам’яті жертв катастрофи. Проведені тематичні заняття та виховні години у студентських групах, підготовлено інформаційний проєкт. Пам’ятаймо! Чорнобильська трагедія не повинна повторитись!

Повернутись