Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day)

21.02.2025

Щорічно Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day) відзначають 21 лютого.

            Це свято приурочене рідній мові та має особливу історію. Його заснування пов’язане з подією, що відбулася 21 лютого 1952 року в Бангладеші (Східний Пакистан). У цей день розстріляли місцевих протестувальників через їхнє бажання зберегти рідну мову. Учаснити протесту загинули, обороняючи материнську мову. З 1971 року, коли Східний Пакистан став незалежною державою, у цей день згадують вбитих борців за рідну мову, які стали народними мучениками.

            З нагоди події, що сталася в Бангладеші, з метою збереження мовного та культурного розмаїття, ЮНЕСКО затвердила  21 лютого Міжнародним днем  рідної мови. Свято розпочали відзначати у 2000 році.

            Історія боротьби українського народу за рідну мову  також є нелегкою та кривавою. Однак рідна мова витримала всі лихоліття і дійшла до нас , як криниця, свіжою, як спів солов’я, музичною , як неозоре квіткове поле – барвистою,  зігріваючи нам душу та серце. Цікавими є факти про українську мову:

            Студенти Костопільського фахового медичного коледжу ніколи не були байдужими до вивчення рідної мови. Вони щороку беруть активну участь у святкових заходах, організованих з нагоди  Міжнародного дня рідної мови. Так, напередодні свята , пошановувачі рідної мови долучилися до освітньо-розважального заходу  «Солов’їне шоу», що проводилося у кабінеті української мови. Учасники отримали позитивні емоції та , виконуючи завдання, закріпили знання про рідну мову. Попри те, що була оголошена переможниця освітнього шоу, якій вручили диплом за здобуте I місце, однак не було відчуття, що є  переможці чи переможені – участь  у цьому святі  підтвердила, що ми незламний народ, такої сильної і мудрої нації. Усі студенти вкотре довели, що вони знають свою мову, а якщо інколи і помиляються, то не здаються, а продовжують працювати над саморозвитком, самовдосконаленням.

            Сьогодні вже кожен з нас розуміє, що рідну мову потрібно знати, пишатися її багатством і милозвучністю. Українську мову варто берегти, адже ми тим самим оберігаємо власну національну культуру і духовність. Кожна людина має зрозуміти: не шануючи рідної мови, забуваючи уроки історії, українці перестануть бути окремою нацією.

Шануймо рідну мову!

Мова – наша зброя!

Віримо в ПЕРЕМОГУ!

Повернутись